Świat w miniaturze

Impresje slajdowo-muzyczne

Wierzby

Szepty i Łzy

Luty 2021 – wciąż czekamy, aż skończy się pandemia i związane z nią ograniczenia. Jednak coraz bardziej prawdopodobny jest wariant, że to się nigdy nie stanie, że nie ma powrotu do poprzedniego stylu życia, bo wirus – ten albo następny – zostanie z nami na zawsze. Może to jest czas, kiedy warto dokładniej przyjrzeć się bliższym okolicom, dotychczas przegrywającym konkurencję z miejscami, do których tak łatwo można było dolecieć tanimi liniami? Może i tu uda się znaleźć klimaty, które lubimy najbardziej…

Zdjęcia do “Wierzb” powstały w czasie dwóch niedzielnych wycieczek do Puszczy Kampinoskiej. Odwiedziliśmy mniej znane przybagienne tereny. Niegdyś zamieszkałe – dziś nie ma już wsi, zanikają drogi, pozostały jednak przydrożne wierzby. Park nadal je ogławia ocalając krajobrazy, które mogą nieco złagodzić tęsknotę za dalekimi krajami.

A jeśli mowa o tęsknocie, to najlepiej zaśpiewa o niej Anna Maria Jopek. „Szepty i łzy” pochodzą z singla wydanego w 2000 roku, potem znalazły się także na wspaniałej płycie “Bosa”. Doborowy zespół autorów i wykonawców uzupełnił niezapomniany Tomasz Stańko wykonując solo na trąbce.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć film

Zdjęcia:
Andrzej Piątek

Piosenka:
Anna Maria Jopek – “Szepty i łzy”

muzyka: Wojciech Kilar
słowa: Marcin Kydryński

© 2021 Świat w miniaturze

Theme by Anders Norén

Header image by freepik.com