Świat w miniaturze

Impresje slajdowo-muzyczne

Ścieżki Czarnohory

Tradycyjny zimowy rajd górski “Białe Połoniny” (organizowany przez SKPB Warszawa) w 2018 roku odbył się na Ukrainie w Czarnohorze – paśmie, o którym prowadzący rajd Paweł Pingwin Łodziński i Piotr Pastuszek Koperski tak napisali w zaproszeniu:

“To połoninne pasmo Karpat Wschodnich, jednocześnie najwyższa część całych Beskidów, zimą wygląda naprawdę zjawiskowo. Strome, ośnieżone urwiska otaczające kotły, kamienne iglice, zamarznięte jeziorka, rozległa panorama okolicznych gór i pasm… to widoki zapierające dech, które na zawsze pozostają w pamięci. Howerla (2061 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Czarnohory, Ukrainy i całych Beskidów, a zdobycie go zimą może być atrakcją i wyzwaniem”.

Howerli nie udało się zdobyć – na głównej grani wiały huraganowe wiatry i nie było nic widać, ale okazało się, że również niższe partie pasma potrafią dostarczyć obiecanych wrażeń.

Akordeonowa dumka pochodzi z płyty nagranej wspólnie przez zespół Wojciecha Waglewskiego “Voo Voo” i ukraińską formację folkrockową “Haydamaky”.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć film


Zdjęcia:
Regina i Andrzej Piątek

Muzyka:
Voo Voo i Haydamaky – “Dumka dla Kitona”

© 2021 Świat w miniaturze

Theme by Anders Norén

Header image by freepik.com